Sklep

Indukcja mięśniowo-powięziowa – Tom 1 – Andrzej Piłat – książka (darmowa wysyłka)

Cena340,00 

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 340,00 .

Dostępny

Opis produktu

“Indukcja mięśniowo-powięziowa. Anatomiczne podejście do leczenia dysfunkcji powięziowych” jest owocem czterech lat intensywnych badań i poszukiwań na temat powięzi oraz jej roli w zdrowiu i chorobie. Książka ta odzwierciedla doświadczenia autora, który zabiera czytelnika fascynującą podróż przez zagadki powięzi, widziane z punktu widzenia mikrobiologicznego, anatomicznego, biomechanicznego, psychologicznego oraz filozoficznego.

Andrzej Piłat zaprasza na naukową podróż po świecie powięzi, która pozwoli odkryć obszary wiedzy, jakie mogły zostać zapomniane lub które nie zostały jeszcze odkryte jako istotne. Wg autora mogą one nadal kryć ważne informacje, oraz pomóc nam lepiej zrozumieć ruch ciała i poprzez to wpłynąć na zmianę obrazu własnego ciała i poprawić jakość życia.

Możesz również podejrzeć jak wygląda to wydanie od środka – zobacz plik w PDF

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania autorskiego:

Indukcja mięśniowo-powięziowa opisuje właściwości nieskończonej i wszechobecnej sieci powięziowej oraz przedstawia praktyczne rozwiązania terapeutyczne dla różnych typów dysfunkcji powięziowych. Materiał przedstawiony jest w dwóch tomach:

Tom 1 dogłębnie analizuje aspekty teoretyczne związane z powięzią oraz skupia się na procedurach terapeutycznych metody Indukcji Mięśniowo-Powięziowej (IMP) dla górnej części ciała.

Tom 1 podzielony jest na dwie części:

  • Część 1 – Nauka i zasady terapii indukcji mięśniowo-powięziowej.
  • Część 2 – Praktyczne zastosowania indukcji mięśniowo-powięziowej dla górnej części ciała.

W części 1, po zdefiniowaniu powięzi jako złożonego systemu biologicznego, szeroko omówiono wielorakie cechy charakterystyczne:

  • embriologia powięzi (z zaznaczeniem znaczenia ruchu w całym jej rozwoju),
  • anatomia powięzi (z obszernym zapisem fotograficznym i wideo z sekcji niezabalsamowanych zwłok, pokazującym jej ciągłość i integralność),
  • ultrastrukturę powięzi (omawiając zachowanie macierzy pozakomórkowej z jej zasadniczymi składnikami – komórkami, włóknami oraz receptorami), dając czytelnikowi zrozumienie znaczenia komórek z ich zdolnościami kurczliwymi i kontrolą procesu ślizgania,
  • biomechanika (ze szczególnym uwzględnieniem mięśniowo-powięziowego przenoszenia sił),
  • neurodynamikę (mechanorecepcję, propriocepcję, interocepcję i nocycepcję),
  • urazy i wynikające z nich dysfunkcje mięśniowo- powięziowe oraz ich ocenę.

Jeszcze w tym roku zorganizujemy pierwsze w Polsce szkolenie dotyczące Terapii Indukcją Mięśniowo-Powięziową (ang.: Myofascial Induction Therapy – MIT®). Zaczynamy od MIT – Poziom 1, czyli “PODEJŚCIA STRUKTURALNEGO”.
Szczegółowy opis, termin oraz możliwość zapisu znaleźć można na naszej stronie: Kurs Indukcji mięśniowo-powięziowej