Szkolenia

MTG online

Zapraszamy Was na szkolenie MTG online!

Prowadzący: dr Piotr Szałański oraz dr Łukasz Czubaszewski
Czas szkolenia: 12 modułów – 6 tygodni nauki
Miejsce szkolenia: Platforma Online

Ważne: Możesz dołączyć do naszego kursu kiedy tylko zechcesz.
Otrzymasz od nas dostęp do nagrań z poprzednich spotkań.
Nic więc nie stracisz. Czekamy na Ciebie!

Jest to już 4 edycja w wersji online na żywo. Szkolenie “MTG online” organizujemy tylko raz w roku!
Pełna nazwa to oczywiście “Masaż Tkanek Głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe z anatomią palpacyjną ONLINE”.
Rozszerzyliśmy to szkolenie o elementy anatomii palpacyjnej.

MTG online to idealna propozycja dla osób, które preferują poszerzać swoją wiedzę w wersji zdalnej, korzystając jednocześnie ze stałego kontaktu z trenerami.
To również fantastyczna okazja, aby wykorzystać aktualny czas na zdobycie nowych umiejętności oraz uznawanego i rozpoznawalnego certyfikatu.

MTG online to aż 12 modułów podzielonych tematycznie. Spotykamy się wspólnie przez 6 weekendów, zawsze o godz. 20:00. Każde spotkanie jest na żywo, trwa ok 2 godzin. Jesteśmy wtedy całkowicie dla Was – naszych kursantów. Odpowiadamy na wszystkie Wasze pytania zadane nam na czacie. Widzimy, że ta formuła sprawdza się zawsze znakomicie, a Wam daje dużą wygodę w nauce.

Opis

Termin: Szkolenie jest prowadzone w całości online. Odbywa się w każdą sobotę i niedzielę (w sumie 12 modułów podzielonych tematycznie), w zaplanowanym okresie od kwietnia do czerwca 2022 roku. Daje to aż 6 tygodni wspólnej nauki. Spędzimy wspólnie ok 20 godzin (a znając nas, nawet troszkę dłużej).

Miejsce: Cały Świat oczywiście, bo spotykamy się na platformie wideokonferencyjnej ClickMeeting.
Zapisane osoby otrzymają kilka dni przed pierwszym zjazdem specjalny link na swój adres mailowy, który podały podczas rejestracji.
Link umożliwia zalogowanie się do „pokoju”, w którym odbywa się szkolenie MTG online.

Nagrania: Obecność na naszych spotkaniach NIE jest obowiązkowa. Szkolenie będzie nagrywane i każdy z uczestników otrzyma dostęp do naszej platformy filmowej, gdzie po zalogowaniu na swoje konto, będzie mógł powtórzyć sobie każde spotkanie i omawiane tematy w dowolnym terminie po zakończeniu szkolenia. Dostep do wszystkich nagrań MTG online jest bez żadnych limitów i abonamentów. Po prostu na zawsze i na każdym urządzeniu.

Certyfikat: Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje CERTYFIKAT ukończenia szkolenia “Masaż Tkanek Głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe z anatomią palpacyjną ONLINE” zarówno w j. polskim, jak i j. angielskim. Nie zaszkodzi, a może się przydać. Wiemy, jak jest 😉

Dowiedz się więcej o samej metodzietechnikach oraz narzędziach pracy w Masażu Tkanek Głębokich.

 

Program

 • Ważne! Nie musisz uczestniczyć w każdym spotkaniu

  Obecność na naszych spotkaniach NIE jest obowiązkowa. Szkolenie będzie nagrywane i każdy z uczestników otrzyma dostęp do naszej platformy filmowej, gdzie po zalogowaniu na swoje konto, będzie mógł powtórzyć sobie każde spotkanie i omawiane tematy w dowolnym terminie po zakończeniu szkolenia. Dostęp do nagrań jest bez żadnych limitów i abonamentów. Po prostu na zawsze i na każdym urządzeniu.

 • Dzień 1 2.04.2022 / Godz. 20.00

  Podstawy techniczne wykonania zabiegu: wysokość stołu podczas terapii, pozycja jedno i dwuimienna terapeuty, pozycja półotwarta terapeuty, mechanika ciała terapeuty.
  Narzędzia i techniki masażu tkanek głębokich.

  Czas trwania: 1,5-2 godziny

 • Dzień 2 3.04.2022 / Godz. 20.00
  Ćwiczenia jakości i głębokości kontaktu z tkanką.
  Przykład improwizacji podczas pracy z tkankami miękkimi w oparciu o wyczuwanie oporów kierunkowych.
  Czas trwania: 1,5-2 godziny
 • Dzień 3 23.04.2022 / Godz. 20.00
  Diagnostyka i terapia grzbietu z wykorzystaniem oporu kierunkowego. Wnioskowanie kliniczne co do powiązań dysfunkcji odnalezionych na grzbiecie z innymi rejonami ciała.
  Planowanie serii sesji terapeutycznych.
  Czas trwania: 1,5-2 godziny
 • Dzień 4 24.04.2022 / Godz. 20.00
  Praca z powłokami brzusznymi, przeponą, mięśniem biodrowo-lędźwiowym.
  Omówienie zastosowania klinicznego pracy z ww strukturami.
  Czas trwania: 1,5-2 godziny
 • Dzień 5 21.05.2022 / Godz. 20.00
  Opracowanie mięśnia czworobocznego lędźwi.
  Omówienie zastosowania klinicznego pracy tą strukturą.
  Czas trwania: 1,5-2 godziny
 • Dzień 6 22.05.2022 / Godz. 20.00
  Obręcz barkowa palpacja.
  Odtwarzanie rotacji zewnętrznej i wewnętrznej.
  Czas trwania: 1,5-2 godziny
 • Dzień 7 28.05.2022 / Godz. 20.00

  Praca z klatką piersiową i obręczą barkową oraz rotatorami ramienia.
  Przedstawimy wam pracę z różnymi przypadkami klinicznymi takimi jak pacjenci z protrakcją ramion, obniżenie lub uniesienie jednej łopatki czy zaburzenia w rotacji ramienia.

  Czas trwania: 1,5-2 godziny

 • Dzień 8 29.05.2022 / Godz. 20.00

  Praca z ramieniem i przedramieniem.
  Przedstawimy propozycje pracy z syndromami takimi jak zapalenie głowy długiej bicepsa, łokieć tenisisty, czy łokieć golfisty.

  Czas trwania: 1,5-2 godziny

   

 • Dzień 9 4.06.2022 / Godz. 20.00

  Praca z mięśniem naramiennym i zstępującą częścią trapeza.
  Przedstawimy propozycje pracy z uniesieniem barku i pochyleniem głowy do boku. Będzie też o cieśni podbarkowej.
  Praca z frontem szyi oraz stawem skroniowo-żuchwowym.
  Kark i strefa podpotyliczna.
  Przedstawimy strategie pracy w tych obszarach.
  Pokażemy propozycje pracy przy takich syndromach jak wdowi garb oraz protrakcja szyi.

  Czas trwania: 1,5-2 godziny

   

 • Dzień 10 5.06.2022 / Godz. 20.00

  Tył uda oraz przyśrodkowa strona uda.
  Przedstawimy wam 2 strategie prac z tymi rejonami ciała.
  Jedna będzie dotyczyła pacjenta sportowca a druga niesportowca.

  Czas trwania: 1,5-2 godziny

   

 • Dzień 11 11.06.2022 / Godz. 20.00

  Front uda oraz boczna cześć uda.
  Przedstawimy wam strategie pracy z kolanem biegacza i kolanem skoczka.

  Czas trwania: 1,5-2 godziny

   

 • Dzień 12 12.06.2022 / Godz. 20.00

  Staw skokowy i przednia strona goleni.
  Łydka oraz ścięgno Achillesa.
  Przedstawimy propozycje pracy z objawami wzdłuż goleni takimi jak shin splints, popracujemy z troczkiem prostowników by odzyskać zakresy ruchu w stawie skokowym i rozluźnimy łydkę by wspomagać urazy ścięgna Achillesa.

  Czas trwania: 1,5-2 godziny

Cena999 

Opinie

Magda Lammel

Jestem bardzo zadowolona z tego kursu MTG online i z pewnością polecę je każdemu. Nauczyciele są niesamowici, bardzo profesjonalni, wykorzystują kreatywne techniki nauczania, przy jednoczesnej dużej dozie poczucia humoru. Muszę przyznać, że naprawdę wiele się z nimi nauczyłam i to była prawdziwa przyjemność.
Obecnie mieszkam i pracuję w Norwegii. Używałam już niektórych technik, których się tutaj nauczyłam. I muszę powiedzieć, że moi pacjenci są naprawdę zaskoczeni i zadowoleni z rezultatów. Mogę więc tylko podziękować i powiedzieć, abyście kontynuowali dobrą pracę.
Zapewniam, że po tych trudnych czasach Corony, wezmę udział w waszym MTG MasterCourse Klinicznym.

Magda Lammel - uczestniczka II edycji MTG online w 2021r.

Izabela

Wasze szkolenie to najlepsza rzecz, jaka spotkała mnie podczas epidemii. Kiedy wszystkie plany legły w gruzach… urodził się pomysł, aby ten trudny czas wykorzystać najlepiej, jak to możliwe. I oto Wy przychodzicie z pomocą :)) Wy udowodniliście, że niemożliwe nie istnieje! Oczywiście, że można!!!
Dziękuję za przekazany ogrom wiedzy, tej teoretycznej, ale też i praktycznej…  Zmieniliście mój pomysł na pacjenta i daliście nowe narzędzia do pracy w gabinecie.
Zawsze i wszędzie będę Was polecać, a jeśli ktoś nie może skorzystać z kursu stacjonarnego to właśnie taki tryb szkolenia powinien wybrać.

Izabela - uczestniczka I edycji MTG online w 2020r.

Lucyna

Taki kurs online to dla kobiet na “macierzyńskim” bardzo fajna sprawa. Uczestnictwo w kursie stacjonarnym, wyjazdowym nie byłoby dla mnie możliwe. Dzięki chłopakom mogłam tą wiedzę przyswoić na spokojnie. A jest jej bardzo dużo. Dzięki temu, że jest później dostęp do tych filmików, to mogę sobie usystematyzować tą wiedzę. Bardzo się cieszę, że podjęliście się realizować coś takiego i takiej formy przekazywania wiedzy innym. Powodzenia w kontynuowaniu podobnych przedsięwzięć. Duży pozytyw!

Lucyna - uczestniczka I edycji MTG online w 2020r.

Monika Stanisławska

O Waszym kursie dowiedziałam się przypadkiem na FB. Nawet przez sekundę się nie zastanawiałam. Zawsze chciałam ten kurs zrobić. Niestety nie mieszkam w Polsce. Mając dzieci w wieku szkolnym trudno się wybrać do Polski na cały tydzień w roku szkolnym. Parę moich koleżanek zrobiło kurs stacjonarny zaraz po studiach i bardzo was zachwalały. Zdaję sobie sprawę, że kurs online nie jest taki sam jak na żywo, ale lepsze to niż nic. Filmiki są rewelacyjne, wszystko dobrze widać na nagraniach. Jeśli ktoś ma pojęcie, o czym mowa- da radę. Piotr i Łukasz mają dar przekazywania wiedzy. Mówią spokojnie łącząc teorię z praktyką. Podają wiele cennych wskazówek. Od paru tygodni stosuję wiele elementów z MTG i teraz naprawdę widzę efekty. Nie tylko ja, ale najważniejsze, że pacjenci. Polecam wszystkim fizjoterapeutom i nie tylko wasz kurs. Jesteście skarbnicą wiedzy połączonej z praktyką. Masaż Tkanek Głębokich czyni cuda ?

Monika - uczestniczka II edycji MTG online w 2021r.

Małgorzata

Pozdrowienia z zagranicy, dzięki za świetną dawkę wiedzy, doceniam wasze zaangażowanie w szkolenie online, ponieważ będąc za granicą byłyby mi trudno uczestniczyć, a dzięki tej opcji miałam możliwość poszerzenia wiedzy. Dzięki wielkie!!

Małgorzata - uczestniczka I edycji MTG online w 2020r.

Agnieszka

Wreszcie dostałam to, czego potrzebowałam. Konkretne i rzetelne instrukcje i porady. Otrzymałam metodologie postępowania, którą mogę posługiwać się, aż będę pewna swojej pracy z tkankami. Okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Poza rzeczowymi i bardzo dobrze przygotowanymi materiałami, jest możliwość odtworzenia sobie w domowym spokoju wszystkich filmów ze szkolenia dostępnych na ich platformie. I to jest bardzo duży plus kursu online.
Tym co odróżnia ten kurs od innych to możliwość realizacji i rozwoju takich osób jak ja – matki, która siedzi w domu i naprawdę nie ma możliwości wyjechać na jakikolwiek kurs stacjonarny. Takie kursy pomagają nam uzupełniać wiedzę, której brakuje po szkole.

Agnieszka - uczestniczka I edycji MTG online w 2020r.

Cezary

Dziękuję MTG za możliwość uczestniczenia w szkoleniu, przekazaną wiedzę i jej jakość, zaangażowanie prowadzących. Wszystko co otrzymałem służy podniesieniu moich umiejętności, co przekłada się dla dobra moich klientów. Finalnie moi klienci są jeszcze bardziej zadowoleni z moich usług, a o to właśnie chodziło!

Cezary - uczestnik I edycji MTG online w 2020r.

Kamil

Szkolenie MTG online prowadzone przez dr. Łukasza Czubaszewskiego, oraz Piotra Szałańskiego to wspaniała przygoda wprowadzająca w metodologie tkanek
głębokich. Kurs jest prowadzony w formie e-szkolenia z wcześniej przygotowanymi materiałami filmowymi, wraz z możliwością interaktywnego brania udziału używając czatu do zadawania pytań w trakcie jego trwania. Wszystkie materiały są nagrywane i udostępnione dożywotnio na portalu strony internetowej MTG do pobrania z poziomu użytkownika. Zatem kurs łączy wszystko co najlepsze od strony technicznej. Materiał został opracowany dokładnie oraz rzeczowo.
Znajdziemy tutaj dużo informacji od strony klinicznej. Techniki zademonstrowane w sposób zrozumiały. Kilka technik zdążyłem już wdrążyć do terapii na swoich klientach z dobrym rezultatem. Zatem śmiało mogę polecić ten kurs każdemu masażyście, czy fizjoterapeucie, który chce poszerzyć zakres swoich wiadomości. Widać że prowadzący włożyli kawałek swojego serca w swoją pracę, którą niewątpliwie traktują jak pasję. Serdecznie dziękuję autorom za tę podróż i miejmy nadzieję, że to nie jest nasze ostatnie spotkanie.

Kamil - uczestnik I edycji MTG online w 2020r.