Szkolenia

MTG online

Zapraszamy Cię na szkolenie MTG online!

Prowadzący: dr Piotr Szałański oraz dr Łukasz Czubaszewski
Czas szkolenia: 37 modułów (ponad 20 godzin)
Miejsce szkolenia: Platforma Online

Ważne: Możesz przystąpić do naszego kursu kiedy tylko zechcesz.
Otrzymasz od nas dostęp do wszystkich nagrań oraz certyfikat. Czekamy na Ciebie!

Pełna nazwa to oczywiście “Masaż Tkanek Głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe z anatomią palpacyjną ONLINE”.
A to dlatego, że rozszerzyliśmy to szkolenie o elementy anatomii palpacyjnej. W ten oto sposób stało się ono kompletne w swojej formie, na czym najbardziej nam zależało.

MTG online to idealna propozycja dla osób, które preferują poszerzać swoją wiedzę w wersji zdalnej. To również fantastyczna okazja do zdobycia nowych umiejętności, zanim wybierze się kurs stacjonarny. Bez wątpienia docenią to szkolenie osoby pracujące za granicą oraz np. młodzi rodzice, którzy po prostu nie mogą pozwolić sobie na uczestniczenie w pełnym 8-dniowym kursie stacjonarnym.

Opis

MTG online to “skondensowane” 8 dni naszego pełnego szkolenia stacjonarnego z Masażu Tkanek Głębokich. Podzieliliśmy je tematycznie na 37 modułów. Podczas tego kursu odpowiadamy również na najczęściej nam zadawane pytania przez uczestników naszych szkoleń stacjonarnych. Widzimy, że ta formuła online sprawdza się znakomicie, a Wam daje dużą satysfakcję i wygodę w nauce.

Korzyści dla Ciebie:

  • Poznasz techniki pracy z każdą częścią ciała.
  • Dowiesz się jak realizować terapię w najczęściej występujących przypadkach klinicznych.
  • Nauczysz się holistycznego myślenia oraz strukturalnego podejścia do ciała twojego pacjenta.
  • Nauczysz się wyciągania wniosków na podstawie wywiadu, analizy posturalnej i palpacji.
  • Dowiesz się jak stworzyć kompletny plan terapii dla twojego pacjenta.
  • Podpatrzysz, jak pracujemy na codzień ze swoimi pacjentami w gabinecie

Jeśli masz ochotę uczyć się od specjalistów z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, skorzystaj z rabatu i zapisz się już teraz!

Termin i miejsce: Stawiamy na komfort, dlatego proponujemy kurs w wersji ONLINE. Oglądasz i uczysz się kiedy zechcesz i na każdym urządzeniu. Spędzimy wspólnie ponad 20 godzin.

Nagrania: Dostęp do kursu i nagrań otrzymasz natychmiast po zakupie kursu. Wystarczy jedynie zalogować się na swoje konto, do tzw. “strefy kursanta”, gdzie czekać już na Ciebie będą wszystkie 37 modułów. Ważne jest to, że dostep do wszystkich nagrań MTG online jest bez żadnych limitów i abonamentów. Po prostu na zawsze i na każdym Twoim urządzeniu.

Certyfikat: Po zakupie kursu online otrzymasz od nas certyfikat w j. polskim. Nie zaszkodzi, a może się przydać. Wiemy, jak jest 😉

Dowiedz się więcej o samej metodzietechnikach oraz narzędziach pracy w Masażu Tkanek Głębokich.

Zachęcamy do obejrzenia każdego odcinka, ponieważ nagrywane one były w kolejności i są ze sobą ściśle powiązane.
Życzymy udanej nauki i pamiętaj, że zawsze chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Program

  • Ważne! Dostęp do kursu otrzymujesz na zawsze

    Każdy z uczestnik kursu online otrzymuje dostęp do naszej platformy filmowej, gdzie po zalogowaniu na swoje konto, może powtórzyć sobie każde spotkanie i omawiane tematy w dowolnym momencie. Dostęp do nagrań jest bez żadnych limitów i abonamentów. Po prostu na zawsze i na każdym urządzeniu.

  • Wykład Zobacz opis

    Wykład teoretyczny i prezentacja Piotra Szałańskiego

    Mamy nadzieje, że tak jak my lubicie ugruntować swoją praktykę solidną dawką teorii.
    Staje się ona wtedy jeszcze bardziej efektywna, gdyż dzięki teorii nie tylko wiecie jak, ale też dlaczego pracować tak, a nie inaczej.

    Wykład został podzielony na dwie części:

    • Pierwsza to wprowadzenie w podstawy Masażu Tkanek Głębokich i jego źródło- integracja strukturalna.
    • Druga to podstawy anatomii i fizjologii powięzi na potrzeby pracy w MTG.
  • Dzień 1 Zobacz opis

    Mechanika ciała
    Znajdziesz tu kilka prostych wskazówek, jak poprawnie pracować ciałem, aby efektywnie nieść pomoc pacjentowi. Dowiesz się również, jak to robić, aby nie przeciążać samego siebie.

    Narzędzia
    Poznasz standardowe narzędzia, czyli części ciała jakimi terapeuta może oddziaływać na ciało pacjenta, zarówno pracując na kompleksach mięśniowo-powięziowych, a także między nimi.

    Techniki
    Poznasz standardowe techniki, czyli połączenie pracy narzędziami na tkankach, z ruchami w stawach, jakimi terapeuta może oddziaływać na ciało pacjenta. Zarówno pracując na kompleksach mięśniowo-powięziowych, jak i między nimi.

  • Dzień 2 Zobacz opis

    Trening jakości czucia kontaktu z tkanką i trening czucia głębokości tkanki
    Napewno pamiętasz z naszych webinarów zabawę z cieczą nienewtonowską (skrobia kukurydziana plus woda). Przygotuj w domu taki roztwór i zobacz, jakie jest odczucie pod rękoma pracując z tkankami miękkimi Twoich pacjentów.

    Wrócimy też do różnych sposobów oddziaływania na tkanki głębokie przez miejsca o zmniejszonym oporze w tkankach powierzchownych. Będziemy z nich uzyskiwać różną odpowiedź, a wszystko po to, aby wybrać tę właściwą głębokość pracy.

    Grzbiet – anatomia
    Poznasz anatomię palpacyjną wybranych kostnych elementów kręgosłupa.

    Grzbiet – strategia pracy
    Podczas tego nagrania wejdziemy powoli w świat technik MTG stosując kilka z nich na grzbiecie.
    Zaczniemy od wyczuwania oporów kierunkowych. A to wszystko w celu:

    • identyfikacji miejsc restrykcji tkanek przed terapią,
    • podjęcia decyzji, gdzie i jak pracować,
    • oceny efektywności naszej pracy po terapii.
  • Dzień 3 Zobacz opis

    Powłoki brzuszne i przepona
    Opracujemy powłoki brzuszne w celu ułatwionego kontaktu z mięśniem biodrowo-lędźwiowym oraz przeponą. Opracujemy również przeponę i przypomnimy o wskazaniach do takiej pracy.

    Mięsień biodrowo-lędźwiowy
    Pracę z tą strukturą podzielimy na pracę z mięśniem biodrowym i lędźwiowym. Terapia jednej i drugiej struktury jest względnie prosta. Kluczem jest prawidłowa ich palpacja i od tego oczywiście zaczniemy.

    Mięsień czworoboczny lędźwi
    Mięsień czworoboczny lędźwi to bardzo ciekawa struktura mogąca np. imitować bóle nerek. Pokazujemy pomysł na pracę z nią w jednej z bardziej typowych dla MTG pozycji wstępnego wydłużenia tkanek opracowywanych. Prezentujemy tu rozbudowany algorytm terapeutyczny z wykorzystaniem siły grawitacji do wykonywania ruchów w stawach.

    Obręcz barkowa – anatomia
    Poznasz anatomię palpacyjną obręczy barkowej

  • Dzień 4 Zobacz opis

    Obręcz barkowa – strategia pracy
    Prezentacja sposobu pracy na rotatorach zewnętrznych i wewnętrznych stawu ramiennego z wykorzystaniem pełnego wachlarza technik MTG, w celu odzyskiwania zakresu ruchu rotacji wewnętrznej i zewnętrznej.

    Ramię – anatomia
    Poznasz anatomię palpacyjną ramienia.

    Ramię – strategia pracy
    Prezentacja sposobu pracy na mięśniu dwugłowym i trójgłowym ramienia z wykorzystaniem pełnego wachlarza technik MTG, w celu odzyskiwania zakresu ruchu zgięcia i wyprostu stawu łokciowego i ramiennego.

    Przedramię – anatomia
    Poznasz anatomię palpacyjną przedramienia.

    Przedramię – strategia pracy
    Masaż Tkanek Głębokich świetnie radzi sobie również z takim zespołami, jak łokieć tenisisty czy golfisty, a także pomocny jest w leczeniu cieśni nadgarstka i problemów z rozcięgnem dłoniowym.

    Suplement – Anatomia palpacyjna górnego otworu klatki piersiowej, szyi, głowy i twarzy
    Poznasz anatomię palpacyjną dla rejonu górnego otworu klatki piersiowej, szyi, głowy i twarzy.

    Suplement – strategia pracy z górnym otworem klatki piersiowej, szyją, głową i twarzą
    Zapewne wiesz, że techniki i narzędzia ubrane w algorytmy powinny docelowo doprowadzić Cię do improwizacji tkankowej w oparciu o wyczuwanie oporów kierunkowych.
    Znajdziesz tu przykład rozwiązywania problemów klinicznych okolicy górnego otworu klatki piersiowej, szyi, głowy i twarzy. Zdobędziesz niezwykle przydatną umiejętność terapii pacjentów z problemami natury stomatologicznej, ortodontycznej, laryngologicznej, foniatrycznej, logopedycznej, estetycznej i innymi.

  • Dzień 5 Zobacz opis

    Goleń
    Poznasz anatomię i strategię postępowania z tkankami w tej okolicy ciała. Pokażemy Ci propozycję pracy na przykładzie zespołu ciasnoty przedziałów powięziowych.

    Staw skokowy
    Anatomia oraz propozycja pracy na troczkach prostowników stawu skokowego. Strategia będzie szczególnie pomocna w odzyskiwaniu zakresu ruchu w stawie skokowym górnym.

    Staw rzepkowo-udowy
    Anatomia oraz propozycja postępowania w przypadkach takich jak przyparcie rzepki, czy kolano skoczka.

    Front uda
    Anatomia i strategie postępowania w okolicy frontu uda. Propozycje pracy dla rozluźnienia i wydłużenia grupy prostowników stawu kolanowego. Szczególną uwagę zwracamy tutaj na mięsień prosty uda.

  • Dzień 6 Zobacz opis

    Podeszwa stopy
    Poznasz anatomię oraz strategie pracy z podeszwą stopy. Prezentujemy wszystkie znane nam strategie pracy z zapaleniem rozcięgna podeszwowego oraz z ostrogą piętową.

    Łydka
    Anatomia palpacyjna oraz strategie pracy z łydką. Przedstawiamy strategie pracy w przypadku wad pięty. Pokazujemy też strategie rozluźniania i wydłużanie grupy tkankowej. Dodatkowo film prezentuje techniki odbarczenia kaletki przedścięgnowej w przypadku zapalenia ścięgna Achillesa, lub jego kaletki.

    Pasmo naprężacza
    Anatomia i strategia pracy dla bocznej strony uda. Przedstawiamy propozycje postępowania w przypadku dolegliwości rzutowanych w obszar krętarza większego, jak np. zespół „trzaskającego biodra”, oraz propozycje pracy dla objawów rzutowanych do przedziału bocznego stawu kolanowego, jak np. „kolano biegacza”.

    Grupa przywodząca
    Anatomia oraz strategie pracy z grupą przywodzącą udo.
    Prezentujemy stosowane przez nas strategie pracy:

    • w leżeniu na boku, gdzie wygodniej jest wykonywać techniki rozluźniające,
    • oraz w leżeniu na plecach, gdzie lepiej wykonywać techniki wydłużające.

    Tylna strona uda
    Anatomia palpacyjna tylnej strony uda oraz strategie pracy z tym obszarem. Przedstawiamy dwie wersje pracy z grupą kulszowo-goleniową:

    • Pierwsza przeznaczona jest dla pacjentów z potencjalnym urazem.
    • Druga jest mocną wersją wydłużania tkanki, przeznaczoną dla sportowców i aktywnych sportowo pacjentów.
  • Dzień 7 Zobacz opis

    Cieśń podbarkowa i mięsień naramienny
    Anatomia okolicy oraz propozycja pracy z mięśniem naramiennym. Poznasz sposoby odbarczenia kaletki podbarkowej. Propozycje pracy w różnych ustawieniach, w tym: w siedzeniu na krześle, w leżeniu na plecach, na brzuchu i na boku.

    Mięsień gruszkowaty
    Anatomia palpacyjna i strategia pracy z mięśniem gruszkowatym w kontekście podrażnienia przebiegu nerwu kulszowego, a także możliwości ograniczania ruchomości stawu krzyżowo-biodrowego.

    Staw krzyżowo-biodrowy
    Propozycja pracy z tkankami przykrywającymi staw od tyłu. Prezentujemy techniki pracy z więzadłem biodrowo-lędźwiowym oraz mobilizacje stawu z wykorzystaniem technik wydłużania tkanek.

    Podsumowanie kończyn dolnych
    Pokazujemy kilka możliwości na rozpoczęcie pracy z kończynami dolnymi. Podobną sesję można też zastosować na koniec specyficznej pracy, tak by zintegrować działania w obrębie kończyn dolnych.

  • Dzień 8 Zobacz opis

    Czworoboczny – część zstępująca
    Ta grupa tkanek zazwyczaj wtórnie reaguje na zaburzenie napięcia w okolicy górnego kwadrantu. Jednak w niektórych przypadkach rozluźnianie i wydłużanie tkanek jest potrzebne. Przedstawiamy różne wersje pracy z czworobocznym, w tym praca w siedzeniu, w leżeniu na boku i w leżeniu na plecach. Można je stosować zamiennie i każda z nich jest kompletną terapią dla tej strefy.

    Front szyi
    Palpacja i propozycja pracy z najbardziej powierzchownie leżącą strukturą w tej okolicy, czyli powięzią piersiowo-szyjną. Zabieg można potraktować jak samodzielną jednostkę pracy, lub jako przygotowanie do wejścia w tkanki leżące głębiej w tej okolicy ciała.

    Mostkowo-obojczykowo-sutkowy
    Palpacja oraz propozycje pracy z powierzchownymi zginaczami szyi. Mięsień jest zaangażowany w bóle głowy typu napięciowego oraz bóle promieniujące do oka i tyłu głowy.

    Staw skroniowo-żuchwowy
    Palpacja oraz przykłady pracy na mięśniach: żwaczu, skroniowym oraz dwubrzuścowym. Wszystkie trzy mięśnie są zaangażowane w dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych.

Cena
1 500 
997 

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 997 .

Dostępny

Opinie

Magda Lammel

Jestem bardzo zadowolona z tego kursu MTG online i z pewnością polecę je każdemu. Nauczyciele są niesamowici, bardzo profesjonalni, wykorzystują kreatywne techniki nauczania, przy jednoczesnej dużej dozie poczucia humoru. Muszę przyznać, że naprawdę wiele się z nimi nauczyłam i to była prawdziwa przyjemność.
Obecnie mieszkam i pracuję w Norwegii. Używałam już niektórych technik, których się tutaj nauczyłam. I muszę powiedzieć, że moi pacjenci są naprawdę zaskoczeni i zadowoleni z rezultatów. Mogę więc tylko podziękować i powiedzieć, abyście kontynuowali dobrą pracę.
Zapewniam, że po tych trudnych czasach Corony, wezmę udział w waszym MTG MasterCourse Klinicznym.

Magda Lammel - uczestniczka II edycji MTG online w 2021r.

Izabela

Wasze szkolenie to najlepsza rzecz, jaka spotkała mnie podczas epidemii. Kiedy wszystkie plany legły w gruzach… urodził się pomysł, aby ten trudny czas wykorzystać najlepiej, jak to możliwe. I oto Wy przychodzicie z pomocą :)) Wy udowodniliście, że niemożliwe nie istnieje! Oczywiście, że można!!!
Dziękuję za przekazany ogrom wiedzy, tej teoretycznej, ale też i praktycznej…  Zmieniliście mój pomysł na pacjenta i daliście nowe narzędzia do pracy w gabinecie.
Zawsze i wszędzie będę Was polecać, a jeśli ktoś nie może skorzystać z kursu stacjonarnego to właśnie taki tryb szkolenia powinien wybrać.

Izabela - uczestniczka I edycji MTG online w 2020r.

Lucyna

Taki kurs online to dla kobiet na “macierzyńskim” bardzo fajna sprawa. Uczestnictwo w kursie stacjonarnym, wyjazdowym nie byłoby dla mnie możliwe. Dzięki chłopakom mogłam tą wiedzę przyswoić na spokojnie. A jest jej bardzo dużo. Dzięki temu, że jest później dostęp do tych filmików, to mogę sobie usystematyzować tą wiedzę. Bardzo się cieszę, że podjęliście się realizować coś takiego i takiej formy przekazywania wiedzy innym. Powodzenia w kontynuowaniu podobnych przedsięwzięć. Duży pozytyw!

Lucyna - uczestniczka I edycji MTG online w 2020r.

Monika Stanisławska

O Waszym kursie dowiedziałam się przypadkiem na FB. Nawet przez sekundę się nie zastanawiałam. Zawsze chciałam ten kurs zrobić. Niestety nie mieszkam w Polsce. Mając dzieci w wieku szkolnym trudno się wybrać do Polski na cały tydzień w roku szkolnym. Parę moich koleżanek zrobiło kurs stacjonarny zaraz po studiach i bardzo was zachwalały. Zdaję sobie sprawę, że kurs online nie jest taki sam jak na żywo, ale lepsze to niż nic. Filmiki są rewelacyjne, wszystko dobrze widać na nagraniach. Jeśli ktoś ma pojęcie, o czym mowa- da radę. Piotr i Łukasz mają dar przekazywania wiedzy. Mówią spokojnie łącząc teorię z praktyką. Podają wiele cennych wskazówek. Od paru tygodni stosuję wiele elementów z MTG i teraz naprawdę widzę efekty. Nie tylko ja, ale najważniejsze, że pacjenci. Polecam wszystkim fizjoterapeutom i nie tylko wasz kurs. Jesteście skarbnicą wiedzy połączonej z praktyką. Masaż Tkanek Głębokich czyni cuda ?

Monika - uczestniczka II edycji MTG online w 2021r.

Małgorzata

Pozdrowienia z zagranicy, dzięki za świetną dawkę wiedzy, doceniam wasze zaangażowanie w szkolenie online, ponieważ będąc za granicą byłyby mi trudno uczestniczyć, a dzięki tej opcji miałam możliwość poszerzenia wiedzy. Dzięki wielkie!!

Małgorzata - uczestniczka I edycji MTG online w 2020r.

Agnieszka

Wreszcie dostałam to, czego potrzebowałam. Konkretne i rzetelne instrukcje i porady. Otrzymałam metodologie postępowania, którą mogę posługiwać się, aż będę pewna swojej pracy z tkankami. Okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Poza rzeczowymi i bardzo dobrze przygotowanymi materiałami, jest możliwość odtworzenia sobie w domowym spokoju wszystkich filmów ze szkolenia dostępnych na ich platformie. I to jest bardzo duży plus kursu online.
Tym co odróżnia ten kurs od innych to możliwość realizacji i rozwoju takich osób jak ja – matki, która siedzi w domu i naprawdę nie ma możliwości wyjechać na jakikolwiek kurs stacjonarny. Takie kursy pomagają nam uzupełniać wiedzę, której brakuje po szkole.

Agnieszka - uczestniczka I edycji MTG online w 2020r.

Cezary

Dziękuję MTG za możliwość uczestniczenia w szkoleniu, przekazaną wiedzę i jej jakość, zaangażowanie prowadzących. Wszystko co otrzymałem służy podniesieniu moich umiejętności, co przekłada się dla dobra moich klientów. Finalnie moi klienci są jeszcze bardziej zadowoleni z moich usług, a o to właśnie chodziło!

Cezary - uczestnik I edycji MTG online w 2020r.

Kamil

Szkolenie MTG online prowadzone przez dr. Łukasza Czubaszewskiego, oraz Piotra Szałańskiego to wspaniała przygoda wprowadzająca w metodologie tkanek głębokich. Kurs jest prowadzony w formie e-szkolenia z wcześniej przygotowanymi materiałami filmowymi. Wszystkie materiały są udostępnione dożywotnio na portalu strony internetowej MTG do pobrania z poziomu użytkownika. Zatem kurs łączy wszystko co najlepsze od strony technicznej. Materiał został opracowany dokładnie oraz rzeczowo.
Znajdziemy tutaj dużo informacji od strony klinicznej. Techniki zademonstrowane w sposób zrozumiały. Kilka technik zdążyłem już wdrążyć do terapii na swoich klientach z dobrym rezultatem. Zatem śmiało mogę polecić ten kurs każdemu masażyście, czy fizjoterapeucie, który chce poszerzyć zakres swoich wiadomości. Widać że prowadzący włożyli kawałek swojego serca w swoją pracę, którą niewątpliwie traktują jak pasję. Serdecznie dziękuję autorom za tę podróż i miejmy nadzieję, że to nie jest nasze ostatnie spotkanie.

Kamil - uczestnik I edycji MTG online w 2020r.