16x0srn9i07h5buacdv2g63odu9kl3

Sklep

Testy neurologiczne w fizjoterapii. Praktyczny przewodnik po badaniu neurologicznym – Dariusz Ciborowski – książka (darmowa wysyłka)

Cena159,00 

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 159,00 .

Dostępny

Opis produktu

Praktyczny przewodnik po badaniu neurologicznym

  • Autor: Dariusz Ciborowski
  • 397 stron, kolor
  • Okładka miękka
  • Wydanie I, 2023
  • Dla kogo: fizjoterapeuci, osteopaci, lekarze, studenci kierunków medycznych i inne zawody medyczne.
  • 139 testów klinicznych z dokładnym opisem ich wykonania.

Celem niniejszego podręcznika jest przedstawienie czytelnikowi wskazówek i narzędzi dotyczących badania układu nerwowego, ze szczególnym naciskiem na umiejętności techniczne i poprawne wnioskowanie kliniczne. W podręczniku przywołano odrębnie pozycje piśmiennictwa odnoszące się do poszczególnych testów. Dzięki temu wybór technika badania oparty będzie o aktualne wyniki badań naukowych, a nie tylko o przypuszczenia.

Największą jednak wartością książki jest dostarczenie narzędzi diagnostycznych, dzięki którym badający wykluczy przeciwskazania do pracy z pacjentem, oraz skieruje pacjenta do innego specjalisty, nie narażając go na niepotrzebną stratę czasu. Jest to niezwykle istotne w leczeniu dolegliwości neurologicznych.

W książce przedstawiono sposoby badania czucia, siły mięśniowej, odruchów i 139 testów klinicznych z dokładnym opisem ich wykonania, interpretacji i uwagami klinicznymi.

Ważne: Nie pobieramy dodatkowej opłaty za wysyłkę na wskazany w zamówieniu adres pocztowy.