Trenerzy

Nicola Carofiglio

Nicola Carofiglio

Certified Advanced Rolfer™

Certyfikowany od 2004 r. Nicola Carofiglio jest również praktykiem Rolf Movement™ (2009) i Certified Advanced Rolfer™ (2014).

Mieszkając w Bari we Włoszech Nicola oferuje klientom sesje Rolfing® i Gyrotonic®, a także prowadzi warsztaty szkoleniowe dla ERA i jest członkiem wydziału European Rolf Movement™

Nicola, który początkowo studiował taniec we Włoszech i Niemczech, został zawodowym tancerzem, a później nauczycielem i choreografem, pracując od ponad 25 lat w całej Europie. Początkowo kariera tancerza baletowego rozwinęła się, obejmując taniec współczesny, śpiew i aktorstwo. Każda z tych różnych form ekspresji i języka ciała umożliwiła rozwój i ewolucję nowych spostrzeżeń i intuicji. Kariera Nicoli jako tancerza nie tylko sprawiła, że ​​zainteresował się większą elastycznością i równowagą, ale także dała mu możliwość spotkania i obserwowania wielu osobowości artystycznych. Wpłynęło to pozytywnie na jego rozwój osobisty i zawodowy oraz codzienne podejście do różnych sytuacji, emocji, ludzi i kultur.

Doświadczenie Nicoli jest bogate w różne metody edukacji somatycznej i pracy z ciałem, w tym Feldenkrais, Alexander Technique, Yoga, TaiJi, Shiatzu i Gyrotonic® (jest instruktorem od 2004 roku). Rolfing® przyciągnął Nicolę w szczególności ze względu na jego solidną i subtelną jakość dotyku, percepcji i uwagi.

Poznaj naszych trenerów

W naszym teamie trenerskim znajdziesz wyłącznie praktyków z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Zobacz, kogo spotkasz na sali szkoleniowej podczas kursów dla fizjoterapeutów