Trenerzy

Konstantinos Mylonas

Konstantinos Mylonas

MSc, PhDc Clinical Physiotherapist. CEO i współtwórca ERGON IASTM Technique. Head Trainer of ERGON TECHNIQUE

Konstantinos Mylonas jest fizjoterapeutą sportowym i mięśniowo-szkieletowym, specjalizującym się w mobilizacji tkanek miękkich.
Studiował w Technological Educational Institute of Western Greece. Jest członkiem Laboratorium Oceny i Rehabilitacji Człowieka w powyższym Instytucie.

W trakcie studiów brał udział w badaniach nad potencjalnym związkiem relacji długość-napięcie (length-tension) ścięgien podkolanowych z przeciążeniami mięśni.
Jego praca doktorska dotyczyła wpływu technik mobilizacji tkanek miękkich i ćwiczeń nerwowo-mięśniowych na funkcjonalność pacjentów z bólem szyi, krzyża i chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego.

Uczestniczył w wielu badaniach naukowych dotyczących urazów sportowych i mięśniowo-szkieletowych oraz technik mobilizacji tkanek miękkich, ze szczególnym uwzględnieniem oceny skutków technik mobilizacji tkanek miękkich w urazach mięśniowo-szkieletowych i sportowych.

Aktualne zainteresowania badawcze obejmują badanie układu powięziowego i jego interakcji z innymi tkankami ludzkiego ciała.

Współpracował z dr Konstantinosem Fusekisem nad rozwojem technik mobilizacji tkanek miękkich i jest współzałożycielem specjalistycznej koncepcji techniki ERGON IASTM. Jest dyrektorem generalnym ERGON TECHNIQUE i głównym trenerem kursów ERGON IASTM Technique Basic i Advanced.

Poznaj naszych trenerów

W naszym teamie trenerskim znajdziesz wyłącznie praktyków z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Zobacz, kogo spotkasz na sali szkoleniowej podczas kursów dla fizjoterapeutów