Szkolenia rozwijające
MTG MasterCourse Kliniczny
Zapraszamy Cię na MTG MasterCourse Kliniczny w ujęciu osteopatycznym – jedyne tego typu szkolenie przeznaczone dla absolwentów kursu MTG
MTG MasterCourse Kliniczny dedykowany jest wszystkim absolwentom szkoleń z Masażu Tkanek Głębokich, którzy chcieliby zyskać nowe pomysły w pracy koncepcją mięśniowo–powięziową.
MTG MasterCourse Kliniczny jest więc dla każdego, niezależnie od miejsca, daty, instruktora, czy instytucji, w której odbyty został podstawowy kurs Masażu Tkanek Głębokich.
Jedynym warunkiem uczestnictwa jest potwierdzenie odbycia kursu MTG w przeszłości.
Korzyści:
- Szkolenie daje nowe możliwości zastosowania technik poznanych na module bazowym.
- Twoja wiedza i umiejętności zostaną poszerzone o techniki zaawansowane z zakresu pracy łącznotkankowej.
- Materiał zaprezentowany podczas szkolenia pozwoli Ci rozszerzyć obszar pracy na napięciach wewnątrz-stawowych z wykorzystaniem technik balansowania napięć więzadłowych i torebkowych.
- Każdy absolwent otrzymuje certyfikat potwierdzający ukończenie pełnego szkolenia (5 dni = 40h).
Ważne – Limitowana liczba miejsc na szkoleniu: max 24 os.
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Uwaga: Możliwe jest dofinansowanie kursu w BUR i KFS!
Wszystkie szczegóły dot. dofinansowania wyjaśniamy w artykule: Dofinansowanie szkoleń z funduszy europejskich
Opis
Założenia szkoleniowe:
- Szkolenie prowadzone w rzadko spotykanej formule, a więc dające możliwość obserwacji oraz omówienia całej sesji diagnostyczno – terapeutycznej wykonanej w warunkach pełnej regularnej sesji.
- Dzień szkoleniowy składa się z omówienia i praktyki nowych koncepcji, omówienia protokołu postępowania diagnostycznego, nauki i praktykowania odnajdywania wzorców napięciowych w organizmie.
- Dobór terapii pod kątem lokalizacji objawów, umożliwia obserwację i naukę pracy w różnych rejonach ciała.
Dowiedz się więcej o samym szkoleniu i jego założeniach.
Program
-
Dzień 1 „Płyny”
- Wprowadzenie do koncepcji pracy z dysfunkcjami w obrębie płynów.
- Techniki pompy limfatycznej.
- Techniki naczyniowe.
- Techniki mobilizacyjne w obrębie kluczowych rejonów spływu naczyniowego.
-
Dzień 2 „Komórki”
- Wprowadzenie do koncepcji pracy z dysfunkcjami w obrębie komórek.
- Techniki pracy z układem mięśniowym.
- Techniki trzewne w pracy z narządami wewnętrznymi.
-
Dzień 3 „Włókna”
- Wprowadzenie do koncepcji pracy z dysfunkcjami w obrębie włókien.
- Techniki kranio-sakralne w pracy z układem oponowym.
- Zaawansowane techniki balansowania napięć powięziowych.
-
Dzień 4 „Szkielet”
- Wprowadzenie do pracy z dysfunkcjami kostno-chrzęstnymi.
- Techniki normalizacji napięć w obrębie stawów.
- Techniki stymulujące dla chrząstek stawowych.
-
Dzień 5 „Integracja i wnioskowanie kliniczne”
- Wnioskowanie kliniczne.
- Objawy kliniczne w dysfunkcjach tkanek i narządów.
- Praktyka integracji.
- Sesja zabiegowa.
Opinie
Jak tylko usłyszałam o tym szkoleniu, chciałam wziąć w nim udział. Dla mnie jako absolwentki podstawowego szkolenia MTG u chłopaków, to będzie mega dawka wiedzy. Bardzo się cieszę :))))
Zapowiada się fantastycznie!
Ale fantastyczny pomysł z tym kursem dla zaawansowanych. Chętnie zobaczę na żywo jak Łukasz pracuje w swoim gabinecie i jakie stosuje podejście do terapii. Czekam na mega dawkę wiedzy i możliwość popraktykowania pod jego czujnym okiem. Autentycznie już się nie mogę doczekać tego Mastera!
Jestem z tych, którzy już dosyć dawno kończyli to bazowe szkolenie MTG. Od tego czasu przewinęło się przez mój gabinet sporo pacjentów, o których później rozmyślałem. Szczerze powiem, że brakowało mi takiego rozwinięcia tego kursu. Nie nowej metody, ale właśnie poznania innych technik w pracy na tkance łącznej. Fajnie! To będzie świetny kurs z Łukaszem.
Trenerzy
MTG MasterCourse Kliniczny - szkolenie wyjątkowe - dlaczego?
Pomysł na “MTG MasterCourse Kliniczny”
Założeniem tego kursu było stworzenie przestrzeni i możliwości rozwoju dla wszystkich absolwentów szkolenia z Masażu Tkanek Głębokich. To właśnie osoby po ukończonym podstawowym kursie Masażu Tkanek Głębokich mają już opanowane podstawy pracy w koncepcji tej metody. Prawidłowo rozpoznają również kierunki napięć w ciele swoich pacjentów.
Teraz przyszedł czas na kilka bardziej szczegółowych aspektów pracy łącznotkankowej. Poznasz, która tkanka i w jaki sposób wpływa na objawy pacjenta. Czy to, co czujesz pod swoimi rękoma (napięcie i kierunek), faktycznie znajduje się na poziomie włókien tkanki łącznej, czy są to dysfunkcje mięśniowe, więzadłowe, a może właśnie trzewne lub membranowe…
Poruszana tematyka
Zajmiemy się szczegółami związanymi z pracą w obszarze włókien, co jest rozwinięciem bazowych szkoleń MTG. Szkolenie ma również przedstawić koncepcje pracy w obszarach, które nie były wcześniej omawiane.
W kolejnych dniach szkolenia będziemy zajmować się potencjalnymi dysfunkcjami, prowadzącymi do konkretnych objawów u pacjentów. Zarówno w obszarach opon rdzeniowo-mózgowych, trzewi, jak i głębokich struktur stawowych, jak torebki czy więzadła.
Kurs ma też rozwinąć umiejętności diagnostyczne i zwiększyć umiejętności różnicowania objawów, tak by wybrany sposób oraz miejsce terapii było dobrane z maksymalną precyzją.
W niewielkiej grupie terapeutów, będziemy “rozkładali” konkretne przypadki na części pierwsze. Wszystko po to, aby zastosować i wdrożyć leczenie idealnie dostosowane do problemów z jakimi możesz mieć styczność w gabinecie.
Co wyniesiesz ze szkolenia?
- Twoja wiedza i umiejętności zostaną poszerzone o techniki zaawansowane z zakresu pracy łącznotkankowej.
- Materiał zaprezentowany podczas szkolenia, pozwoli Ci rozszerzyć obszar pracy na napięcia wewnątrz-stawowe z wykorzystaniem technik balansowania napięć więzadłowych i torebkowych.
- Osiągniesz większą precyzję pracy tym, co już znasz.
- Zyskasz nowe spojrzenie zarówno na diagnostykę, jak i na terapię z wykorzystaniem koncepcji MTG.
- Przerobimy wspólnie konkretne przypadki kliniczne. Zrobimy to w taki sposób, aby w Twojej głowie powstał obraz koncepcji w różnych rejonach ciała.
MasterCourse - dla kogo?
Ten kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą poznać dodatkowe elementy stosowane przez nas w terapii z naszymi pacjentami.
Dla terapeutów, którzy dobrze poznali zasady i podstawy masażu tkanek głębokich.
Nadal w centrum naszej terapii będą włókna i powięź z nich zbudowana, ale kurs jest skonstruowany w ten sposób, by przedstawić koncepcję pracy pośredniej poprzez powięź z innymi układami ciała pacjenta.
-
Materiał szkoleniowy
Podczas tego szkolenia kursanci nauczą się sposobu pracy, który powstał na bazie ponad dwudziestoletniego doświadczenia klinicznego Łukasza Czubaszewskiego.
Materiał kursowy jest też interpretacją dziesiątek szkoleń specjalistycznych, które Łukasz odbył w swojej karierze zawodowej oraz wpływu niesamowitych instruktorów spotkanych na wszystkich szkoleniach, w których brał udział.
-
Dzień pierwszy
Pierwszy dzień będzie dotyczył tego w jaki sposób poprzez tkankę łączną możemy wpłynąć na układ naczyniowy i układ limfatyczny.
-
Dzień drugi
Drugi dzień będzie dotyczył tego w jaki sposób możemy wpłynąć na nerwy, trzewia, oraz mięśnie.
-
Dzień trzeci
Trzeci dzień będzie dotyczył włókien i tutaj porozmawiamy o oponach rdzeniowych oraz czaszkowych.
-
Dzień czwarty
Czwarty dzień będzie dotyczył tego w jaki sposób możemy balansować napięcia w obrębie stawów zarówno tych obwodowych jaki tych centralnych.
-
Dzień piąty
W dniu piątym podejmiemy próbę integracji tych czterech systemów oraz nauczymy się w jaki sposób stabilizować efekty naszej pracy u pacjentów.
Czego należy się spodziewać podczas pokazu pracy i omawiania poszczególnych przypadków?
-
WYWIAD
W pierwszej kolejności przeprowadzimy celowany wywiad, podczas którego rozpoznamy problem Twojego pacjenta z gabinetu.
Objaw przedstawiany przez pacjenta to jedynie jego własna, subiektywna interpretacja dyskomfortu, który odczuwa. Często bywa tak, że przyczyna tego objawu leży w innym miejscu i w innej tkance, niż prezentowany objaw.
Podczas wywiadu zwrócimy uwagę na występowanie objawów klinicznych, które są już zupełnie czymś innym, niż objaw opisywany przez pacjenta.
Taka sytuacja ma chociażby miejsce, gdy objawy pacjenta nie powstały w wyniku urazu tkanek. -
BADANIE FUNKCJONALNE
Będzie się ono składać z kilku części. Użyjemy zarówno obserwacji, jak i testów funkcjonalnych, klinicznych oraz analitycznych i palpacyjnych. W ten sposób określimy jakie tkanki są zaangażowane w dolegliwości pacjenta. Pokażemy sobie, jak precyzyjnie rozpoznać tkanki odpowiedzialne za powstanie danej dolegliwości.
Do tego celu posłużą nam testy jakości palpowanych tkanek, dające nam odpowiedź na pytanie, w jakim obszarze będziemy poszukiwać wzorców napięciowych.
Nadal będziemy korzystali z testów oporu kierunkowego, jednak dodamy do tych testów określenie tekstury badanych tkanek tak, aby rozpoznać obszar włókien, mięśni, membran czy więzadeł. -
WERYFIKACJA ORAZ INHIBICJA
Po zakończeniu badania uwzględniającego różnicowanie objawów z syndromami podobnymi w swoim przebiegu, ustalimy testy weryfikacji i inhibicji. Testy te posłużą nam do sprawdzenia skuteczności naszego zabiegu.
-
TERAPIA
W ostatnim etapie podejmiemy działania terapeutyczne, wykorzystujące rozwiniętą koncepcję MTG. Każdy przypadek dokładnie sobie omówimy. Na bierząco będziemy praktykować i doskonalić techniki oraz badanie wzorców napięć.