Bez kategorii

Staw skokowy w praktyce fizjoterapeuty

STAW SKOKOWY W PRAKTYCE FIZJOTERAPEUTY

Kurs przeznaczony jest dla fizjoterapeutów oraz studentów fizjoterapii chcących zdobyć i pogłębić swoja wiedzę z zakresu anatomii palpacyjnej, biomechaniki, diagnostyki ortopedycznej, mobilizacji stawu, postępowania operacyjnego i zachowawczego w obrębie stawu skokowego i stopy.
W trakcie kursu uczestnicy otrzymają konkretne narzędzia terapeutyczne, które mogą bezpośrednio przenieść na pracę z pacjentem. W tym celu uczestnik nauczy się całego szeregu technik z zakresu terapii manualnej oraz osteopatii.

Fundamentem szkolenia jest dokładna diagnostyka oparta na międzynarodowych standardach ortopedycznych. Wiedza, która otrzymasz w trakcie szkolenia pozwoli ci lepiej zrozumieć i leczyć pacjentów, którzy trafiają do twojego gabinetu.

Cele kursu:

Celem kursu jest dostarczenia uczestnikom konkretnych narzędzi diagnostyczno-terapeutycznych, które w bezpośredni sposób przeniosą na pracę pacjentem. Fundamentem szkolenia jest dokładna diagnostyka, anatomia palpacyjna a także wybrane techniki terapii manualnej i osteopatii

Na kursie nauczysz się:

– precyzyjnej palpacji: mięśni, ścięgien, więzadeł, nerwów, kości w obrębie stawu skokowego i stopy

– biomechaniki oraz podstaw terapii manualnej i technik osteopatycznych

– poznamy najczęstsze urazy i schorzenia w obrębie stawu skokowego i stopy

– diagnostyki ortopedycznej na podstawie międzynarodowych standardów

– technik stawowych (mobilizacji stawu z zakresu terapii manualnej oraz technik osteopatycznych) – przydatnych w przypadku utraty zakresu ruchomości

– ćwiczeń, treningu propriocepcji, oraz autoterapii w konkretnych przypadkach klinicznych

– protokołów fizjoterapeutycznych w przypadku najczęstszych urazów (uszkodzenia więzadłowe, rekonstrukcja ścięgna Achillesa, złamanie trój kostkowe) – leczenie operacyjne oraz zachowawcze.