Platforma VOD

Masaż Tkanek Głębokich: Zintegrowane podejście do całego ciała (specjalne)

Ten nowy, bogaty zestaw 7 filmów, zawiera ponad 9 godzin nagrań instruktażowych. Został stworzony w odpowiedzi na niekończącą się liczbę zapytań od terapeutów, którzy pokochali pierwszy zbiór nagrań – “Masaż Tkanek Głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe. Wideo przewodnik po technikach”.
Mieli oni jednak problem z łączeniem koncepcji i technik terapeutycznych Masażu Tkanek Głębokich i rozluźniania mięśniowo-powięziowego w płynną pracę z ciałem, szczególnie w warunkach SPA.

Opis zestawu

W przeciwieństwie do pierwszego zestawu płyt, gdzie poszczególne filmy stanowiły oddzielne sekcje, tutaj poruszamy się od A do Z, omawiając całe ciało wspólną sekwencją ruchów w leżeniu na brzuchu, plecach oraz w pozycji na boku.
Celem tych filmów jest płynny masaż, dlatego w mniejszym stopniu skupiamy się tutaj na biomechanice, strategiach, technikach i anatomii, które są omówione szczegółowo w pierwszym zestawie filmów.
Jednak również z tych nagrań wyciągniecie wiele technicznych perełek, które będziecie mogli zastosować w Waszej pracy terapeutycznej.

 1. Zintegrowanie zaawansowanych umiejętności rozluźniania mięśniowo-powięziowego w płynną i efektywną sesję pracy z ciałem (Integrating Advanced Myofascial Release Skills Into A Fluid And Effective Bodywork Session)
  Wprowadzenie do metody, definicja celów zabiegu. Poprawna mechanika ciała oraz przedstawienie narzędzi i technik używanych podczas zabiegu.
 2. Cele specyficzne – mechanika ruchów łopatki w pozycji leżenia na brzuchu (Specific Goals – Prone Position Mechanics Of Scapular Movement)
  Definiowanie celów zabiegu w strefie łopatek, obręczy barkowej i ramion oraz wprowadzenie do mechaniki kręgosłupa.
 3. Cele specyficzne i strategie – łączenie grzbietu z miednicą w pozycji leżenia na brzuchu (Specific Goals & Strategies – Prone Position Connecting The Back To The Pelvis)
  Definiowanie celów szczegółowych zabiegu w strefie miednicy, kończyn dolnych oraz wprowadzenie do mechaniki stopy.
 4. Płynny masaż – dolna połowa ciała w pozycji leżenia na plecach (Fluid Massage – Supine Position Lower Body)
  Definiowanie celów zabiegu w leżeniu na plecach. Biodro, brzuch i klatka piersiowa i kończyny górne.
 5. Strategie specyficzne – dolna połowa ciała w pozycji leżenia na boku (Specific Strategies – Side-Lying Position Lower Body)
  Praca w leżeniu na boku. Definiowanie celów zabiegowych oraz propozycje pracy.
 6. Integrujący Masaż Tkanek Głębokich całego ciała – Keiko (Integrated Fluid Full Body Deep Tissue Massage – Keiko)
  Pokaz pełnej sesji zabiegowej wykonanej z udziałem Keiko (model baletnicy)
 7. Integrujący Masaż Tkanek Głębokich całego ciała – Alexei (Integrated Fluid Full Body Deep Tissue Massage – Alexei)
  Pokaz pełnej sesji zabiegowej wykonanym z udziałem Aleksego (model zapaśnika)

A wiesz, że mamy też inne kursy online?

Zobacz więcej