Platforma VOD

Ana Barretxeguren_PL

“Istota oddechu”

Opis zestawu

Ten niewinnie brzmiący tytuł wykładu Any Barretxeguren: “Istota oddechu” nie oddaje w pełni tego, jakim jest on łakomym kąskiem podczas całego Polish Fascia Symposium dla każdego, kto rozumie jak istotne jest prawidłowe oddychanie dla elastyczności naszych mięśni i powięzi.
W celu dokładnej analizy procesu oddychania Ana zabierze nas nie tylko w strefę powięzi oraz jej kontinuum w naszym organizmie, z praktycznie każdym rodzajem tkanek i narządów, ale też do głębszych poziomów rozumienia naszego organizmu takich jak rozwój embrionalny.
Ana opowie jak poprzez oddech wspomagamy nasz organizm ułatwiając cyrkulację płynów w naszym organizmie.
Przedstawi też jak patologiczny wzorzec oddychania utrudnia funkcje poszczególnych układów.
Wykład szeroko porusza aspekty trzewne, których terapią Anna zajmuje się w swojej pracy zawodowej. Będąc terapeutą ruchu, bazującym na koncepcji Pilates rozumie i dowodzi jak wzorzec oddychania wpływa na Twoje dominujące emocje i jak go świadomie poprawiać aby realnie wpłynąć na stan Twoich emocji lub Twojego pacjenta.
Ana ma wyjątkową motywacje do zgłębiania zagadnienia istoty oddechu, ponieważ sama cierpi na przypadłość zwaną cykliczną odmą opłucnową. To stan kliniczny, który powtarza się zgodnie z rytmami hormonalnymi i powoduje najprościej mówiąc, że płuca się zapadają, co utrudnia normalne oddychanie.
Jednym słowem jest to fenomenalny wykład, którego nie możesz przegapić.

A wiesz, że mamy też inne kursy online?

Zobacz więcej